CRAG SPORT rozszerza agencję Black Diamond o trzy nowe rynki

Rok 2023 jest jubileuszowym dla firmy Crag Sport, która od 10 lat jest wyłącznym przedstawicielem marki Black Diamond na rynku polskim, czeskim i słowackim. Ciągły rozwój i wzmacnianie pozycji w segmencie odzieży technicznej, obuwia i specjalistycznego sprzętu górskiego, zaowocowały w tym roku rozszerzeniem agencji o trzy nowe rynki: rumuński, węgierski i bułgarski.

Kraje te były do tej pory obsługiwane bezpośrednio przez Black Diamond Europe z siedzibą w Innsbrucku. Firma Crag Sport, jako nowy agent, ma za zadanie rozbudować sieć sprzedaży oraz wprowadzić i zwiększyć udział na rynku we wszystkich kategoriach produktowych zwłaszcza w dynamicznie rozwijającej się kolekcji butów i odzieży.

Rynek rumuński, węgierski i bułgarski jest, pod względem populacji, porównywalny do rynku polskiego. Posiada silne tradycje wspinaczkowe oraz duży potencjał dla rozwoju turystyki górskiej i outdoorowej. Dzięki obecności w UE oraz licznym walorom przyrodniczym region ten stanowi ciekawą alternatywę do bardziej zurbanizowanych krajów alpejskich.

Nowe rynki to dla Crag Sport spore wyróżnienie, ale i wyzwanie. Tym samym firma prowadzi właśnie proces rekrutacji na stanowiska specjalistów w zakresie obsługi klienta ze znajomością języków: węgierskiego i bułgarskiego (kontakt i informacje na ten temat pod adresem info@cragsport.pl).

Fot. Patrick Batz

Crag Sport przedstawicielem Pieps na Słowację i Czechy

To jednak nie koniec nowych kierunków rozwoju. W 2023 roku firma rozszerzy swoją działalność na rynku słowackim i czeskim, także jako przedstawiciel marki PIEPS, znanej z produkcji wyspecjalizowanego sprzętu lawinowego. Marka PIEPS ma w tym segmencie bardzo mocną pozycję, zarówno w krajach alpejskich, jak i w Europie Centralnej. Zadaniem nowego agenta będzie rozszerzenie sieci dystrybucji oraz zapewnienie najwyższej jakości obsługi dla aktualnych dealerów Black Diamond i PIEPS.