Producent innowacyjnych śpiworów z wypełnieniem z certyfikowanej wełny owczej, puchu i hybrydowym.

W 2015 roku w nieodległej Bawarii, u stóp Alp, po wielu testach, Markus Wiesböck, twórca i właściciel marki Grüezi Bag, opracował innowacyjny projekt śpiworów docieplanych wełną owczą, tzw. Almwolle (wełna z owiec górskich). Od tej pory firma nieustannie się rozwija, stawiając na innowacje i dbając zarazem o świadomą i ekologiczną produkcję. 

O firmie

Sposobem Grüezi Bag na przebicie się na rynku śpiworów było zupełnie inne podejście do tematu i poszukiwanie innowacji. Jako pierwszy pojawił się śpiwór z wypełnieniem wyłącznie z wełny owczej, który szybko zyskał wielu entuzjastów. Kolejnym krokiem był śpiwór, który zapewnia nie tylko doskonałe walory termiczne, ale ma też małą wagę i dużą kompaktowość. Kluczem stało się nowe wypełnienie – DownWool, będące idealną kombinacją puchu i wełny oraz łączące ich kluczowe cechy, doskonałe właściwości izolacyjne, termiczne i kompresyjne puchu oraz ciepło i suchość jaką daje wełna.

Od tego czasu marka zyskała na popularności i prężnie się rozwija. Zdobyła też szereg nagród i wyróżnień, w tym ISPO Award 2019 – Product of the Year i Outdoor Industry Award, kilka lat pod rząd.

Obecnie marka ma w swojej ofercie całe mnóstwo śpiworów dla entuzjastów outdooru, wychodzące naprzeciw potrzebom wyprawowym, turystycznym, domowym, kempingowym i kamperowym, a nawet surviwalowym. Dodatek stanowią kilty, które docieplają amatorów spania pod chmurką, w hamakach oraz koce czy elektryczne ogrzewacze nóg, do użytku podróżnego i domowego, a także odzież i akcesoria.