Wiązania FRITSCHI w budowie przypominają mechanizm szwajcarskiego zegara.

W siedzibie w Reichenbach w samym centrum Alp Berneńskich, wszystkie komponenty są w efektywny sposób łączone aby stworzyć najwyższej jakości produkt. Przed opuszczeniem fabryki, wszystkie wiązania są skrupulatnie testowane pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wszystkie części z jakich firma Fritschi tworzy wiązania są wykonane w Szwajcarii i przechodzą niezbędne badania jakościowe.

Zarówno wszystkie wiązania jak i cały proces produkcji podlega ścisłym wymogom technicznym, które poparte są certyfikatami TÜV. Wiązania FRITSCHI są także zgodne z najwyższymi normami jakościowymi DIN ISO.

O firmie

Od 2013 roku w ofercie marki FRITSCHI pojawiły się po raz pierwszy wiązania typu pinowego – Vipec 12 Safety Tech Binding. Model Vipec 12 to pierwsze wiązania pinowe, które posiada regulowane siły wypięcia DIN zarówno w tylnej jak i przedniej części wiązania. Takie rozwiązanie czyni je jednymi z najbezpieczniejszych wiązań tourowych na rynku. Wiązania Vipec 12 zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować maksymalne czucie krawędzi nawet na bardzo szerokich nartach, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zbędnych rotacji i utraty stabilności. Idealne wiązania do szerokich nart skitourowych, nagrodzone zostały prestiżowym złotym medalem targów ISPO.

 

Obecnie na rynku dostępna jest trzecia wersja wiązania – VIPEC EVO, która posiada wiele udoskonaleń zwłaszcza dotyczących mechanizmu wpięcia buta. W 2016 roku na rynku pojawiło się nowe wiązanie pinowe TECTON 12, które dedykowane jest dla narciarzy ceniących sobie najlepszą ochronę i bezpieczeństwo w trakcie agresywnych zjazdów.