Teko to brytyjska marka specjalizująca się w produkcji skarpet, z wyjątkową dbałością o kwestie ekologii.

Już na etapie projektowania i wyboru tkanin, szczególnie ważnym aspektem jest gatunek oraz pochodzenie materiałów. Teko wielokrotnie było nagradzane za osiągnięcia w ramach zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań. Wszystkie produkty produkowane są w Europie (Włochy).

O firmie

Ekologiczne skarpety marki Teko wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość oraz szeroki wybór w każdej z kategorii, w zależności od przeznaczenia: ski, hike, multi-activity, run & bike.

Większość skarpet jest wykonana z wełny Merino – M3RINO.XC – czystej wełny merynosów, pochodzącej z Patagonii, która zapewnia doskonałe odprowadzanie wilgoci i komfort termiczny. Część skarpet zrobiona jest z materiału M3RINO SIN3RGI®, który posiada unikalną mieszankę wełny merynosów i poliestru z plastikowych butelek z recyklingu. Używana wełna Merino przechodzi przez niezwykle delikatny i certyfikowany proces – BLUESIGN®. Wełna jest czesana, a następnie ekologicznie prana. Wszystkie skarpety objęte są dożywotnią gwarancją, która obejmuje wady producenta.