Największy amerykański producent sprzętu wspinaczkowego i trekkingowego.

Symbol najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Od początku swojej działalności firma wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań, stając się dzięki temu właścicielem patentów takich jak Camaloty, Avalung, śruby lodowe Express, system FlickLock, czy kije trailowe Z-Poles.

O firmie

W chwili obecnej marka posiada w swojej ofercie ponad 20 kategorii produktowych w tym m.in. sprzęt wspinaczkowy, kije trekkingowe, czołówki, raki i czekany, liny, narty freeridowe, odzież techniczną czy rękawice. W 2018 Black Diamond wzbogacił swoją kolekcję o buty wspinaczkowe. Dzięki tak szerokiej gamie produktów marka może pochwalić się niezwykle kompleksową ofertą skierowaną do entuzjastów outdooru.

Historia firmy zaczęła się, kiedy osiemnastoletni wówczas wspinacz – Yvon Chouinard za pomocą młota i kwadła zaczął własnoręcznie kuć haki, które później sprzedawał z bagażnika swojego samochodu. Jego sprzęt szybko zdobył uznanie wśród wspinaczy. W 1989 roku pierwotna firma Chouinard Equipment przekształciła się w obecnie znaną markę Black Diamond. Historia firmy miała znaczący wpływ na rozwój wspinaczki na świecie, od wspinania wielkościanowego, przez wspinanie w stylu alpejskim, po wspinanie sportowe, buldering i wspinanie na sztucznych ściankach.