Gruezi Bag

Był puch, syntetyk, teraz czas na wełnę

Nowy rok, nowe produkty na polskim rynku. Crag Sport, polska agencja i dystrybutor marek outdoorowych, wprowadza do sprzedaży nowe, innowacyjne produkty, czyli śpiwory wełniane i puchowo-wełniane, a wraz z nimi także nową markę – Grüezi Bag.

W 2015 roku w nieodległej Bawarii, u stóp Alp, po wielu testach, Markus Wiesböck, twórca i właściciel marki Grüezi Bag, opracował innowacyjny projekt śpiworów docieplanych wełną owczą, tzw. Almwolle (wełna z owiec górskich).

Od dwóch dekad Markus szukał sposobu, by przebić się na rynku śpiworów i poszukiwał zupełnie innego podejścia, które wyróżniałoby jego produkt. Pierwszym był właśnie śpiwór z wełną, który szybko zyskał wielu entuzjastów i okazał się strzałem w dziesiątkę. Właściciel marki nie spoczął jednak na laurach i dalej poszukiwał innowacji, by już nie tylko zadbać o dobry komfort i ciepło podczas snu, ale też zapewnić jak najlepsze walory termiczne, wagę i kompaktowość oferowanych śpiworów. I tak narodził się DownWool, czyli wypełnienie będące idealną kombinacją puchu i wełny.

DownWool to połączenie kluczowych cech i atutów obu materiałów, doskonałych właściwości izolacyjnych, termicznych i kompresyjnych puchu oraz ciepła i suchości jaką daje wełna.

Od tego czasu marka zyskała na popularności jeszcze bardziej, a także zdobyła szereg nagród i wyróżnień, w tym ISPO Award 2019 – Product of the Year i Outdoor Industry Award, kilka lat z rzędu.

Firma prężnie się rozwija, a na Jej czele stoi nadal, nie kto inny, jak Markus Wiesböck. Także siedziba Grüezi Bag pozostała bez zmian, w Bad Feilnbach w Bawarii.

Obecnie marka ma w swojej ofercie całe mnóstwo śpiworów dla entuzjastów outdooru, nie tylko tych dorosłych. Znajdziecie w niej śpiwory z ociepliną wełnianą, syntetyczną, jak i wspomniane hybrydy. Marka proponuje rozwiązania wyprawowe, turystyczne, domowe, kempingowe i kamperowe, czy surviwalowe, z siatką przeciw owadom, a także kilty, które docieplają amatorów spania pod chmurką, w hamakach.

W ofercie są też docieplenia śpiworów, koce czy ogrzewacze nóg, do użytku podróżnego lub domowego, które podgrzewają ten „pół-śpiwór” do ok. 30-45 stopni i następnie utrzymują ciepło kilka godzin, dzięki wbudowanej grzałce eklektycznej z power-bankiem i kablowi USB.

Wśród ciekawych patentów prócz doskonałych, naturalnych wypełnień, znajdziemy także inne, jak np. wolne od PFC, certyfikowane warstwy impregnujące i zabezpieczające przed wilgocią z zewnątrz; dopinane moskitiery, kieszonki na poduszkę lub odzież, która ją zamarkuje, czy takie na drobiazgi wewnątrz i na zewnątrz śpiwora, a także specjalne zapięcie, które pozwala wygodnie wyciągnąć same stopy na zewnątrz, kiedy jest zbyt ciepło.  

Poza śpiworami marka rozwija kolekcję odzieżową. W ofercie znajdziemy zimowe kurtki z hybrydowym wypełnieniem DownWool, jak i nowość na zbliżająca się wiosnę koszulki z materiału WoodWool.

Za wprowadzenie i rozwój marki odpowiada Crag Sport, a wszelkie pytania można kierować do Product Magnagera marki, Michała Lasockiego, na adres m.lasocki@cragsport.pl.