Wiodący producent specjalistycznych lin o szerokim zastosowaniu. Wszystkie liny produkowane są w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu firma posiada 100% kontrolę nad jakością swoich produktów. Sterling jest liderem w trzech segmentach: liny sportowe, liny do prac wysokościowych oraz ratownictwa. W gamie produktów znalazły się również specjalistyczne liny dla przemysłu związanego z wycinką drzew.

O firmie

Liny Sterling posiadają certyfikaty NFPA, ISO, spełniają normy EN, a także standardy UIAA. Co więcej, firma jest jedną z nielicznych na rynku, w której każda wyprodukowana lina przechodzi przez ręce wykwalifikowanego pracownika, który ostatecznie podejmuje decyzję o dopuszczeniu jej do użytkowania.

Unikalny proces obróbki włókien i wyjątkowa technologia splatania stanowią mocny fundament jakości produktów. W połączeniu z doskonałą konstrukcją i odpowiednimi charakterystykami głównych parametrów pracy, liny Sterling oferują produkt doceniany przez wspinaczy na całym świecie.

Liny Sterling charakteryzują się świetnym zabezpieczeniem przed wilgocią dzięki technologii DualCore i Dry Coate. DualCore to impregnacja włókien rdzenia, która nie tylko zmniejsza absorpcję wody, ale także znacząco zwiększa wytrzymałość liny poprzez redukcję tarcia włókien rdzenia. Dry Coating to proces, w którym impregnacji podlega koszulka liny – w efekcie liny zyskują na wytrzymałości.

 

 

Adres strony producenta:

https://sterlingrope.com/