Jeden z pierwszych producentów detektorów lawinowych na świecie. Prace nad tego typu urządzeniami firma prowadziła już w latach ’60 ubiegłego wieku. W wielu krajach, zwłaszcza alpejskich, słowo PIEPS jest równoznacznym synonimem detektora lawinowego.

O firmie

Firma znana jest z produkcji innowacyjnego sprzętu oraz wprowadzania nowatorskich rozwiązań w dziedzinie „snow safety”. Posiada jako jedyna sondę z wbudowanym odbiornikiem lokalizującym sygnał przysypanej ofiary. Innowacyjne są również detektory zaopatrzone w technologię bluetooth, czy te posiadające dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której użytkownik sam może dokonać aktualizacji oprogramowania, przeprowadzić test poszczególnych anten, czy też przeprowadzić symulowane szkolenie. 

PIEPS wraz z marką Black Diamond jako jedyne firmy w branży posiadają plecak lawinowy wielokrotnego użytku z technologią JETFORCE. Austriacka firma znana jest także z działalności edukacyjnej. Co roku organizuje szkolenia z bezpieczeństwa lawinowego oraz bierze udział w licznych konferencjach, sympozjach dotyczących rozwoju sprzętu ratującego życie w górach. 

Oferta PIEPS-a podzielona jest na kilka kategorii. Poza detektorami lawinowymi i plecakami typu Jetforce w kolekcji austriackiego producenta znajdziemy: łopaty i sondy lawinowe, plecaki ski-tourowe oraz dodatkowe akcesoria typu apteczki czy płachty biwakowe.

 

Adres strony producenta:

https://www.pieps.com/