Jedna z najbardziej znanych i cenionych marek wspinaczkowych na świecie. Firma w ciągu dekady stała się drugim co do wielkości producentem butów wspinaczkowych w USA. Buty Evolv’a uznawane są za jedne z najwygodniejszych i najbardziej precyzyjnych na rynku. Swoje atrybuty zawdzięcza licznym technologiom i rozwiązaniom: guma TRAX®, wyprofilowanie przedniej części buta typu LOVE BUMP, wzmocnienie czubka buta VTR.

O firmie

Evolv dzięki współpracy z czołowymi wspinaczami świata (np. Chris Sharma, Daniel Woods, Ashima Shiraischi) wzbogacił się o kilka cenionych modeli takich jak Shaman, Agro, Oracle, Supra.

Aktualna kolekcja firmy składa się z ponad 20 modeli podzielonych na cztery kategorie. Linia ULTRA PERFORMANCE – to najbardziej precyzyjne modele przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy. Na uwagę zasługuje tutaj wielokrotnie nagradzany model SHAMAN (Climbing Editor’s Choice, Gear Guide Editors Choice, Top Pick Outdoor Gear Lab oraz Klettern) oraz najbardziej doceniony przez zaawansowanych boulderowców model AGRO.

Druga linia to TECHNICAL ALL-AROUND czyli kolekcja dedykowana również dla wspinaczy o wysokim poziomie sportowym. Buty łączą w sobie najwyższą precyzję oraz wysokim komfortem użytkowania, a więc nie są tak asymetryczne jak modele ULTRA PERFORMANCE. W kolekcji tej znajdują się modele takie jak Kronos i Kira, cieszące się uznaniem wspinaczy na całym świecie.

Trzecia linia to ALL-AROUND dedykowana wspinaczom początkującym oraz średnio-zaawansowanym. Modele reprezentujące tę kolekcję charakteryzują się przede wszystkim wysokim komfortem i wygodą użytkowania. Posiadają płaski profil podbicia. W kolekcji tej znajdują się najpopularniejsze od wielu lat modele – męskie DEFY oraz damskie ELECTRY.

Adres strony producenta:

https://www.evolvsports.com